previous pauseresume next

نشست صمیمانه مدیر شبکه بهداشت و درمان مبارکه با اصحاب رسانه

دکتر پارسا مدیر شبکه بهداشت و درمان به مناسبت روز خبرنگار در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: آگاهی و مشارکت مردم مهم‌ترین علل موفقیت حوزه سلامت است.وی افزود: طرح ملی خودمراقبتی یکی از طرح‌های اصلی حوزه سلامت است که باعث آگاهی مردم در زمینه سلامت می‌شود؛ در طرح ملی خودمراقبتی مردم نسبت به موضوعات سلامت، عوامل خطر و راهکارهای پیشگیری از بیماری آگاه می‌شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در ادامه عنوان کرد: ۸۰ درصد بار بیماری‌ها و علل مرگ و میر مربوط به بیماری‌های غیرواگیر است و بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و سوانح و حوادث در علل مرگ و میر به ترتیب رتبه اول تا سوم را دارند.

وی ادامه داد: بحث تغذیه، کم‌تحرکی و دخانیات در رأس عوامل خطر ابتلا به بیماری در جامعه هستند.

دکتر پارسا در ادامه گفت: زایمان طبیعی با رویکرد وزارت بهداشت و درمان و طرح تحول سلامت به صورت رایگان باعث استقبال بیشتری شده است، حدود ۱۰ میلیارد ریال هزینه نوسازی و بهسازی بلوک‌های زایشگاه بیمارستان محمد رسول‌الله مبارکه شده است.

وی خاطرنشان کرد: قبلا زایشگاه در محیط و فضای عمومی بود و باعث استرس مادران باردار می‌شد، اما با تغییراتی که ایجاد شده امروزه به صورت اختصاصی در بلوک‌های زایشگاه با حضور همسر زایمان انجام می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در پایان بیان داشت: در خصوص زایمان طبیعی کلاس‌های آموزشی برای متخصصان و ماماها برگزار شده، همچنین کلاس‌های آموزشی رایگان برای مادران باردار برگزار می‌شود که این خود افزایش زایمان طبیعی در شهرستان را موجب شده است.

شایان ذکر است در این نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار و به پاس تقدیر از زحمات آنان خصوصا در زمینه اطلاع رسانی در خصوص بهداشت و درمان هدایایی اهدا گردید