previous pauseresume next

اجرای مانور آمادگی تیم‌های واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در مواجهه با بیماری‌های نوپدید

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه ، دکتر علی پارسا  اظهار کرد: مانور آمادگی تیم‌های واکنش سریع در مواجهه با بیماری‌های نوپدید در راستای اهداف قرارگاه زیستی استانداری در شهرستان مبارکه اجرا شد.

وی با بیان اینکه در این قرارگاه، دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت کارگروه انتقال و تریاژ مصدومان را بر عهده دارد، افزود: در راستای اجرای سناریوی مانور، در ابتدا وجود تعدادی بیمار مشکوک به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در یک مرغ‌داری به مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان مبارکه گزارش شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه تصریح کرد: در ادامه، این مرکز طبق فرایندهای موجود، ضمن اعزام آمبولانس‌های مجهز به تجهیزات مقابله با این بیماری، تیم‌های بهداشت مبارزه با بیماری‌‌ها و بهداشت محیط، دامپزشکی، شهرداری، نیروی انتظامی و بیمارستان مبارکه را آماده‌باش کرد.

دکتر پارسا خاطرنشان کرد: همه تیم‌ها ضمن حضور در محل، هر یک وظایف تخصصی خود را بر اساس پروتکل‌های موجود انجام دادند و سپس با رعایت اصول ایمنی و حفاظت شخصی، بیماران را به بیمارستان منتقل کردند؛ در بیمارستان هم ضمن رعایت اصول ایمنی تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند. همچنین مراحل دفن بهداشتی مرغهای آلوده به ویروس با نظارت کامل و بطور صحیح انجام پذیرفت.

وی اظهار کرد: در این مانور شبکه بهداشت شهرستان مبارکه و زیرمجموعه آن، به طور کامل، جدی و سخت‌کوش حضور داشتند و توانمندی‌های آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.